CENA ZA PRAWDĘ

Koncert poświęcony kobietom Internowanym w Gołdapi. Odbył się 13 grudnia 2023 - w 42. rocznicę wybuchu Stanu Wojennego. 

W sposób szczególny chcieliśmy opowiedzieć o kobietach internowanych w Gołdapi. Wyjątkowych kobietach, pełnych siły, której wystraszył się komunistyczny rząd. 

Pobyt w obozie nie złamał kobiet z Gołdapi. Przeciwnie, były internowane, bogatsze o wspólne doświadczenia, po wyjściu na wolność stworzyły sieć powiązań, obejmując działaniem cały kraj. 

W naszym koncercie chcieliśmy przybliżyć postacie bohaterskich Polek tworzących opozycję antykomunistyczną, takich jak między innymi : Stanisława Sobieraj, Halina Mikołajska, Alina Pienkowska, Anna Walentynowicz, Ewa Ernestyna Sułkowska- Bierezin. 

Artyści, których zaprosiliśmy do udziału w koncercie to: Golec uOrkiestra, Roksana Węgiel, Sławomir Uniatowski, Krystyna Prońko, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Kamil Bednarek, Skubas, Józefina, Katarzyna Kołeczek oraz Siostry Melosik. 

Podczas koncertu w roli kobiet internowanych wystąpią 4 aktorki: Joanna Borer, Iwona Konieczkowska, Katarzyna Kołeczek, Katarzyna Lis, Joanna Żurawska. 

Aktorki mówiły prawdziwe świadectwa na podstawie przeżyć kobiet z Gołdapi. 

 

Prowadzący: Agnieszka Oszczyk 

Scenariusz i reżyseria: Halina Przebinda 

Scenografia: Anna Mioduszewska

Kierownictwo muzyczne: Michał Grott 

Projekt i reżyseria światła: Jacek Chojczak 

Grafiki i wizualizacja: Marcin Bania 

Multimedia: VES 

KONCERT "SZCZĘŚLIWY, KRÓTKI SEN" Gala BohaterONy 2023

Z okazji gali wręczenia nagród BohaterONy, 12 października 2023 roku zorganizowaliśmy koncert pt. “Szczęśliwy, krótki sen”

Koncert poświęcony był bohaterom - Powstańcom.  Wśród nas jest ich już tylko 500.  Ważne jest aby dokładnie poznać ich historię i oddać im hołd. 

Dlatego tym razem w koncercie umieściliśmy piosenki, które przeprowadziły nas przez historię młodości Powstańców.

Pokazały klimat przedwojennych czasów. Pokażały Warszawę, za która kilka lat później chcieli oddać życie. 

Piosenki, które wykonaliśmy wybrali sami Powstańcy. 

Repertuar stworzyliśmy na podstawie wywiadów z 10 Powstańcami, którzy opowiedzieli nam o swoich ulubionych utworach z tamtych czasów. 

Były to piosenki różne - te, które wtedy były dla naszych Powstańców ważne i inspirujące, które tworzyły, odzwierciedlały ich problemy, ich wzruszenia, tęsknoty, pokazywały ich młodość. 

Do koncertu zaprosiliśmy Halinę Mlynkovą, Kasię Kowalską, Roxie Węgiel, Ewelinę Flintę i Voice Band, Magdalenę Kumorek, Kamila Bednarka, Roberta Janowskiego, Grzegorza Wilka oraz Grott Orkiestrę. Koncert poprowadził Robert Janowski. 

BohaterON 2023 Show Gallery

Scenariusz i reżyseria: Halina Przebinda 

Scenografia: Anna Mioduszewska 

Wizualizacje: Marcin Bania 

Kierownik Muzyczny: Michał Grott 

Zdjęcia: Piotr Litwic 

Ceremonia Otwarcia III Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska

Multimedialne widowisko rozpoczynające Igrzyska Europejskie 2023 zorganizowane 21 czerwca 2023 na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie. 

W naszej Ceremonii przedstawiliśmy Kraków i Małopolskę jako region, który odgrywał ważna rolę w Polsce i zawsze był miejscem najważniejszych wydarzeń historycznych  i zawsze jest regionem nowatorskim.

Ceremonia składa się z trzech widowisk: 

1. Widowisko "Polskie legendy i ważne momenty polskiej historii" - podczas, którego na scenie, na murawie oraz na ruchomych wózkach zaprezentowaliśmy najważniejsze Polskie legendy. 

2. Widowisko "Wielcy Polacy" -  przedstawiający historię Polski przez pryzmat osiągnięć wielkich Polaków. Widowisko oparliśmy o rzekę Wisłę - królowe Polskich rzek. 

Widowisko miało trzy ścieżki narracji.  

Po pierwsze na  telebimach były przygotowane graficznie, zanimowane zdjęcia lub portrety słynnych Polaków, po drugie pokazaliśmy ich prace lub ich samych w sposób artystyczny i w końcu  po trzecie - przygotowaliśmy specjalnie skomponowaną muzykę graną przez orkiestrę, która miała wysamplowane wypowiedzi naszych postaci pokazujące ich wielkość.

3.  Widowisko “Ikoniczne Postacie Polskiego Sportu” -  na widowisko składało się wideo pokazujące polskie sportowe sukcesy i ikoniczne postacie polskiego sportu. 

Między widowiskami odbywały się mini recitale. Głównym artystą Ceremonii Otwarcia był Tribbs - najjaśniejsza z polskich gwiazd młodego pokolenia - producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów, aranżer muzyczny, basista, wykonawca i DJ. 

To on przygotował trzy mini recitale z polskimi artystami, które uświetniły naszą ceremonię. Tribbs bezkompromisowo bierze na warsztat klasyki polskiej muzyki i prezentuje je w nowej, odświeżonej odsłonie.

Koncert tak samo składał się z trzech części: 

Pierwsza część pokazywała muzykę o folkowych korzeniach, wystąpili tu: Kalush Orchestra,  zespół Golec uOrkiestra  i zespół Zakopower. 

Druga część prezentowała współczesną muzykę, która podbija listy przebojów, wystąpili tu: Ben Cristovao, Roxie Węgiel,  Daria ze Śląska.

Trzecia część to artyści ikoniczni polskiej muzyki: Krzysztof Cugowski, Kamil Bednarek, Muniek i Przyjaciele. 

 

230620MIS073-1
230620MIS074-1
230620MIS076
230620MIS081-1
230620MIS117-1
230620MIS120-1
230620MIS128-1
230620MIS133-1
DSC_3914
DSC_8191
JAG_4124
JAG_5200
JAG_5229
JAG_5288
Scenariusz i reżyseria: Halina Przebinda 
Scenografia: Anna Mioduszewska 
Prowadzenie: Agnieszka Konarska, Tomasz Kammel 
Kierownictwo muzyczne: Jan Stokłosa 
Projekt i reżyseria światła: Jacek Chojczak 
Choreografia: Agnieszka Glińska, Mateusz Polit, Andrzej Starowicz
Wizualizacja i grafiki: Piloci Studio 
Materiały filmowe: Aleksandra Więcka, Marek Gajczak, Marcin Lech
Multimedia: VES 

ORATORIUM BACHLEDOWIAŃSKIE "RÓWNOJ KU GÓRZE"

Druga rocznica beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, Kardynała Stefana Wyszyńskiego  przypada na 2023 rok.  Chcieliśmy to uczcić w wyjątkowy sposób - przygotowując wielkie, plenerowe, multimedialne widowisko poświęcone Prymasowi. 

Widowisko odbyło się 14 sierpnia w wyjątkowym miejscu, którego historia związana jest z postacią Stefana Wyszyńskiego - na polanie Bachledówki na Podhalu. 

W miejscowym kościółku czczona jest Matka Boska Częstochowska, której wizerunkiem – podobnie jak na Jasnej Górze – opiekują się Ojcowie Paulini z Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika. 

Do tutejszego domu rekolekcyjnego przyjeżdżał Prymas na wakacje w latach 1967–1973. Na Bachledówce odpoczywał, modlił się i omawiał najważniejsze sprawy Kościoła i Polski z odwiedzającym te strony kardynałem Karolem Wojtyłą, późniejszym Papieżem Janem Pawłem II.

 Z tego okresu miejscowi górale zapamiętali szczególnie wspólne wieczornice, w czasie których tańczyli i śpiewali dla Prymasa, a on głosił zgromadzonym Słowo Boże. 

Muzyczną warstwę widowiska wypełniło Oratorium „Równoj ku Górze”, wyjątkowy utwór przygotowany w oparciu o nauczanie Stefana Wyszyńskiego.

Autorką tekstów jest Zofia Truty, świadek obecności Prymasa w Bachledówce, poetka regionalna, góralka. 

W złożonym z 10 części utworze cytaty z kazań i rozważań Prymasa przeplatane są pieśniami, które stanowią liryczną interpretację jego myśli. 

Muzykę skomponował znany  kompozytor muzyki filmowej, Bartłomiej Gliniak.

Struktura oratorium opiera się na dwugłosie: współbrzmieniu muzyki góralskiej i klasycznej, jakby dialogu dwóch wrażliwości muzycznych. 

Część góralską wykonali, w gwarze podhalańskiej, członkowie tradycyjnych zespołów regionalnych z gminy Czarny Dunajec, kapela Krzysztofa Czecha i zespół Haniańczyków grających na trombitach oraz wybitni soliści: Bracia Golec, Edyta Golec, Krzysztof Cugowski, Sebastian Karpiel-Bułecka, Halina Mlynkova, Roxie Węgiel, Andrzej Lampert,zespół Jedla, Sylwia Banasik-Smulska oraz Emil Ławecki. 

Atmosferę górskiego piękna i wyrazistości dodają regionalne instrumenty: trombity, piszczałki pasterskie, drumla, dudy podhalańskie. Klasyczne elementy oratorium „Równoj ku Górze” zostały wykonane przez Orkiestrę Akademii Bethovenowskiej z towarzyszeniem Scholi Ojców Paulinów. 

Program dostał I Nagrodę Katolickiego Stowarzyszenia Filmowego. Statuetka św. Maksymiliana Kolbego Festiwalu KSF Niepokalana za prace o nauczaniu Papieża Jana Pawła II i Prymasa St. Wyszyńskiego za program telewizyjny. 

073
075
078
079
083
097
099
110
113
119
127
128
132
133
135
138
145
155
156
161
167
168
176
180
185
198
206
208

Pomysłodawca: Jan Mrowca 

Scenariusz i reżyseria: Halina Przebinda 

Scenografia: Anna Mioduszewska 

 

EUROPEJSKI STADION KULTURY 2023

Koncert Główny Europejskiego Stadionu Kultury to spektakularne widowisko plenerowe, które co roku łączy kultury i pokolenia.  W tym roku odbyła się już 13. edycja koncertu ESK. 

Widowisko odbywa się w ramach Festiwalu „Wschód Kultury”, czyli cyklu festiwali integrujących środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej i artystów z krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy). Cykl jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury oraz trzy polskie miasta (Rzeszów, Lublin i Białystok). 

W tym roku koncert główny Europejskiego Stadionu Kultury składał się z dwóch  części – Koncertu Otwarcia oraz Koncertu Kolektywów. 

Część I -  Koncert Otwarcia – Koncert promujący młodych artystów, którzy w ostatnim czasie odnieśli sukces i zdobyli popularność w Polsce. W tym roku występowała Darię ze Śląska. 

Część II – Koncert Kolektywów “Uniwersum” – To występy gwiazd w niecodziennych duetach zagranicznych. Zgodnie z ideą wydarzenia polskie zespoły wspólnie z wybranymi partnerami muzycznymi z Europy, wykonają wcześniej przygotowane utwory. Do udziału w Koncercie Kolektywów zaprosiliśmy następujących polskich artystów: Sarę James z Oleną Usenką, Justynę Steczkowską z BrainStorm, duet Smolik/Kev Fox z Aliną Pash oraz zespół BOKKA z NOEP. 

Nazwa Koncertu Kolektywów “Uniwersum” odnosi się do obecnego roku 2023, który jest rokiem Mikołaja Kopernika. 

“Uniwersum” ma oznaczać równoległe światy, światy które się przenikają, tak samo jak na Europejskim Stadionie Kultury przenikają się różne kultury i gatunki muzyczne.  

Prowadzący: Józef Pawłowski 

 

ESK_@sebastian_augustyn_0
ESK_@sebastian_augustyn_1
ESK_@sebastian_augustyn_5(1)
ESK_@sebastian_augustyn_11
ESK_@sebastian_augustyn_15
ESK_@sebastian_augustyn_36
ESK_@sebastian_augustyn_37
ESK_@sebastian_augustyn_39
ESK_@sebastian_augustyn_43
ESK_@sebastian_augustyn_47
ESK_@sebastian_augustyn_56
ESK_@sebastian_augustyn_63
ESK_@sebastian_augustyn_70
ESK_@sebastian_augustyn_128
ESK_@sebastian_augustyn_130
ESK_@sebastian_augustyn_140
ESK_@sebastian_augustyn_152
ESK_@sebastian_augustyn_156
ESK_@sebastian_augustyn_157
ESK_@sebastian_augustyn_158
ESK_@sebastian_augustyn_160
ESK_@sebastian_augustyn_179
ESK_@sebastian_augustyn_213
ESK_@sebastian_augustyn_226
ESK_@sebastian_augustyn_235
ESK_@sebastian_augustyn_237
ESK_@sebastian_augustyn_255

Scenariusz i reżyseria: Halina Przebinda 

Scenografia: Anna Mioduszewska 

Wizualizacje: Marcin Bania 

Światło: Jacek Chojczak Green Beam Design 

Pirotechnika: Viva System 

Zdjęcia: Sebastian Augustyn

"Operowy piknik z Niepodległą" Świętujmy razem Dzień Flagi. Zapraszają Biuro Niepodległa i Polska Opera Królewska

2 maja 2023 roku na terenie Łazienek Królewskich odbył się „Operowy piknik z Niepodległą”. W scenerii wspaniałego, zabytkowego parku zgromadzona publiczność mogła wysłuchać najsłynniejszych polskich arii i pieśni operowych oraz operetkowych w wykonaniu artystów Polskiej Opery Królewskiej. Najpiękniejszą polską muzyką narodową uczciliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Program koncertu składał się z dwóch części: w pierwszej zaprezentowano pieśni i utwory kameralne Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina i mniej znanych kompozytorów jak Stanisław Niewiadomski czy Jan Gall.  

Część drugą koncertu rozpoczął uroczyście wykonany przez orkiestrę Hymn Polski. W dalszym programie słuchacze mogli delektować się ariami z oper "Halka", "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki oraz utworami Karola Szymanowskiego i Karola Kurpińskiego.

Dla młodszej widowni warsztaty operowe poprowadziła Malina Sarnowska. Najmłodsi zapoznali się z najbardziej znanymi utworami muzyki klasycznej oraz wzięli udział w konkursach z nagrodami.

Oprócz koncertów z myślą o dzieciach i ich rodzicach przygotowano również strefę edukacyjną. Jej program miał przybliżać odbiorcom symbole i barwy narodowe oraz ważne momenty z polskiej historii. W ramach animacji można było wykonać własnoręcznie cyjanotypię w barwach narodowych, skonstruować i wykonać przypinkę z polskim symbolem, wziąć udział w quizach historycznych i grach wielkoformatowych o tematyce patriotycznej.

Na zakończenie wspaniałego koncertu publiczność rozwinęła przed sceną wielką, pięćdziesięciometrową biało-czerwoną flagę Polski.

Prowadzenie koncertu: Malina Sarnowska i Mateusz Baran

Organizatorzy: Biuro Niepodległa, Polska Opera Królewska, Łazienki Królewskie

kwiecień 17, 2024

Pasja. Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej 

29 marca 2024 roku, w Wielki Piątek o godzinie 20:00 w Telewizji Polsat odbyła się…
grudzień 20, 2023

CENA ZA PRAWDĘ

Koncert poświęcony kobietom Internowanym w Gołdapi. Odbył się 13 grudnia 2023 - w 42. rocznicę…
październik 23, 2023

KONCERT "SZCZĘŚLIWY, KRÓTKI SEN" Gala BohaterONy 2023

Z okazji gali wręczenia nagród BohaterONy, 12 października 2023 roku zorganizowaliśmy koncert pt. “Szczęśliwy, krótki…
październik 23, 2023

ORATORIUM BACHLEDOWIAŃSKIE "RÓWNOJ KU GÓRZE"

Druga rocznica beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, Kardynała Stefana Wyszyńskiego  przypada na 2023 rok.  Chcieliśmy to uczcić…
październik 23, 2023

EUROPEJSKI STADION KULTURY 2023

Koncert Główny Europejskiego Stadionu Kultury to spektakularne widowisko plenerowe, które co roku łączy kultury i…
październik 23, 2023

Ceremonia Otwarcia III Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska

Multimedialne widowisko rozpoczynające Igrzyska Europejskie 2023 zorganizowane 21 czerwca 2023 na Stadionie Miejskim im. Henryka…
lipiec 17, 2023

"Operowy piknik z Niepodległą" Świętujmy razem Dzień Flagi. Zapraszają Biuro Niepodległa i Polska Opera Królewska

2 maja 2023 roku na terenie Łazienek Królewskich odbył się „Operowy piknik z Niepodległą”. W…
grudzień 22, 2022

Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu 2022

  Organizowany 11 listopada Festiwal Niepodległa już na dobre wpisał się w kalendarz obchodów Święta…
Image

Dane kontaktowe

Adres: 00-480 Warszawa, ul. Wiejska 9/29

E-mail: toproduction@toproduction.com.pl

Telefon: +48 603 078 807

Social media