O firmie

TOProduction to agencja producencka  specjalizująca się w realizacji spektakularnych przedsięwzięć - programów telewizyjnych, widowisk artystycznych, filmów dokumentalnych . Naszym atutem jest wyjątkowa kreacja i profesjonalizm w realizacji projektów  z wykorzystaniem najnowocześniejszych  osiągnięć  w danej dziedzinie. W dotychczasowym dorobku firmy znajduje się kilkaset zrealizowanych z powodzeniem  przedsięwzięć wśród nich programy i widowiska  telewizyjne, filmy dokumentalne, koncerty, akcje reklamowe.

Jesteśmy prekursorem we wprowadzaniu nowych i twórczych rozwiązań. Jako pierwsi w Polsce użyliśmy techniki 3D do rejestracji koncertów. Współpracują z nami znani artyści, reżyserzy, scenarzyści, scenografowie, operatorzy i montażyści. Zaletą naszej firmy jest  duża uniwersalność, co pozwala zmierzyć się z każdym niestandardowym wyzwaniem. Proponujemy nasze usługi w dziedzinach:

  • produkcji telewizyjnej
  • produkcji filmowej
  • produkcji reklamowej
  • produkcji widowisk artystycznych
  • produkcji widowisk plenerowych
  • produkcji koncertów
  • akcji społecznościowych
  • akcji reklamowych

Współpracują z nami: Narodowe Centrum Kultury, Narodowy Instytut Audiowizualny, Telewizji Polska, Telewizja Kultura, Telewizja Kraków, Stołeczna Estrada, Estrada Rzeszowska, Narodowy Bank Polski, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. JPII, Wirtualna Polska, TV Biznes, Rzeczpospolita, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Fundacja Promocji Solidarności, Polskie Radio.

 

Dyrektor artystyczny:

Halina Przebinda – menadżer kultury, reżyser, producent programów i widowisk artystycznych oraz festiwali, juror European Festivals Association.

Kulturoznawca, absolwentka Wydziału Filozoficzno-Historycznego UJ. Debiutowała jako Dyrektor Programowy Centrum Kultury Studenckiej UJ Rotunda i Dyrektor Studenckiego Festiwalu Piosenki. W 1995 roku założyła firmę TOProduction, specjalizującą się w produkcji spektakularnych przedsięwzięć, programów telewizyjnych i filmów dokumentalnych, z którą związana jest do dzisiaj. Zwolennik niestandardowych rozwiązań. W swoich pracach wykorzystuje nowoczesne techniki, łącząc koncerty z grafiką i animacją. Prekursor w Polsce rejestracji w technice 3D programów muzycznych i koncertów. Dyrektor Biura Programowego TVP S.A. W latach 2008 – 2009.
Jej realizacje są emitowane na kanałach TVP1, TVP2, TVP Rozrywka, TVP Info, TVP Kultura, TVP Polonia, TV Polsat.

Programy jej autorstwa były wielokrotnie nominowane i nagradzane na festiwalach i przeglądach, m.in. Emmy Award, Grammy, Rose d’Or, Złota Praga, Festiwalu Filmowym „Magnificat” w Mińsku, „Ludowy Oscar”, Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „Niepokalanów”.

Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy twórczej i działalności artystycznej, za osiągnięcia w promowaniu polskiej kultury.

Jej widowiska wyróżnia niezwykle przemyślana forma i w szczegółach dopracowany koncept artystyczny. Przedsięwzięcia powstające pod jej okiem są każdorazowo wysmakowaną mieszanką z pogranicza różnych dziedzin sztuki osadzonych w ramach nowoczesnych pokazów multimedialnych.